Strona główna » Bezpieczna randka

Bezpieczna randka

  Bezpieczna randka

  Bezpieczna randka – kilka tipów.

  Wiem, że nie zawsze (po moich przygodach) widać, że dbam o swoje bezpieczeństwo, ale właśnie to jest ku przestrodze! Dbaj o swoje bezpieczeństwo! Nikt inny tego nie zrobi!

  1. Jeśli możesz, nie wymieniaj się zbyt wieloma danymi – komunikatorami, które zawierają Twoje pełne dane czy numer telefonu. Dodatkowo uważaj, jeśli profil nie zawiera zdjęć czy prawdziwych danych, np. imienia czy wieku. Zdjęcie zawsze możesz wrzucić w Google Images i sprawdzić, co wyskoczy. Może to będzie dziwny pan ze stocka?
  2. Nie zdradzaj zbyt wielu szczegółów na tema swojego życia: adresu zamieszkania, miejsca pracy czy tego, że niedługo wyjeżdżasz i zostawiasz puste mieszkanie. Zwróć uwagę, jeśli Ty pytasz o te aspekty, czy dostajesz konkretne, czy wymijające odpowiedzi. Wiem, że randki w ciemno brzmią ekscytująco, ale zazwyczaj randki bywają dość przecięte (oględnie mówiąc), więc może jednak warto, chociażby w ramach bezpieczeństwa, dowiedzieć się więcej zanim spotkacie się na żywo?
  3. Jeśli ktoś prosi Cię o pieniądze, obejrzyj film: Oszust z Tindera.
  4. Na randkę umawiaj się w miejscu publicznym, najlepiej rejestrowanym przez kamery. Nie umawiaj się w miejscach odosobnionych.
  5. Poinformuj znajomych, bliskich, że wybierasz się na randkę – gdzie i kiedy, podaj dane osoby, z którą się spotykasz – namiary na nią, zdjęcie, jeśli posiadasz. Możesz również poprosić, aby bliska osoba zadzwoniła do Ciebie w trakcie Waszej randki, w celu skontrolowania sytuacji.
  6. Przed randką na żywo możecie porozmawiać (z video lub bez). Jeśli wybierasz wersję z video, zadbaj o to, aby nie pokazywać zbyt wielu charakterystycznych szczegółów dotyczących Ciebie lub wnętrza. Możesz umówić się na taką rozmowę np. w kawiarni.
  7. Nie ufaj zbyt szybko i kwestionuj prawdziwość informacji. Zachowaj czujność, jeśli coś wydaje Ci się podejrzane. Masz wątpliwości? Sprawdź w sieci dana osobę i prześledź jej profile w social media.
  8. Bezpieczna randka to „Better safe than sorry” – miej przy sobie gaz pieprzowy czy mały paralizator. Ja dodatkowo nakładam sportowe buty i zabieram małą torebkę – easy to run, co nie. I nie zostawiaj swojego napoju bez opieki – nie wiadomo, co możesz tam znaleźć po powrocie z toalety. I nie tankuj alko do oporu, tym sobie nie pomożesz w chwili zagrożenia.
  9. Bądź ostrożna, gdy idzie o przedłużenie wieczoru – odprowadzenie do domu lub wspólną wizytę w hotelu. Wiem, brzmię staroświecko, ale po prostu miej to na uwadze. Jeśli coś budzi Twoje wątpliwości, intuicja mówi Ci, że coś nie gra – może warto zakończyć wieczór osobno?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.